Kaskad Baca Sistemleri

b1

Tasarımında baca sızdırmazlığı önem arz etmektedir. Isıtma sistemine geri gönderilen ve tam yoğuşturma yöntemiyle elde edilen ek enerji ile toplam verimlilik doğalgaz türü yakıtlarda %108’e kadar çıkabilmektedir. Yoğuşmalı ısıtma sistemlerinde klasik sistemlere göre %30’a varan enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Kaskad baca sistemlerinden tam verim alınması için yatay hatta yoğuşma suyunu dışarı atılması için 3S04; eğim verilmesi, baca çekişinin maksimizasyonu için düşey hattın uygun görüldüğü yerler de kaya yünü ile izole edilmesi ve bol oksijenli yanma havasının sağlanması gerekmektedir. İzolasyon malzemesi olarak taş yünü kullanılmaktadır dış cidar malzemesi alüminyum veya paslanmaz sacdan mamul olup dış ortam şartlarında kullanıma uygundur.

 

››AISI 316L yüksek kalitede paslanmaz çelikten yapılmış, korozyon ve kurum yangınlarına karşı dayanıklı iç cidar.
›› Özel İşlemden geçirilmiş paslanmaz çelik veya alüminyum dış cidar
››Birbirleriyle tam uyumlu modüler parçaların montajını kolaylaştırmak ve birleşim noktalarındaki kaçan ısıya karşı geliştirilmiş özel geçmeli bağlantı sistemi.
››TIG kaynak ile birleşim yerlerinde minimum korozyon, sızdırmaya karşı güvence, şık görünüm.Bir büyük kazan yerine birden fazla küçük kapasiteli kazanların belirli program dahilinde birlikte çalıştırma şekli olan kaskad ısıtma sistemleri için geliştirilmiş baca sistemi. Cihaz sayısına bağlı baca kolektörü, baca bağlantısı ve bacadan oluşan sistem düşük baca sıcaklığında pozitif basınçlı olarak tasarlanmıştır. Muf içine yerleştirilen özel contalar ile tam sızdırmazlık sağlanır. Birden fazla ısı üretici cihazın ortak baca borusu kullanılarak atık gazlarının atmosfere taşınması için dizayn edilen sistemlerdir. AISI 316 L paslanmaz çelikten mamul baca sistemi, şaft içi tek cidar, şaft içi çift cidar, bina dışında çift cidar olmak üzere uygulama alanları bulunmaktadır. Kullanım alanı doğalgaz yakıtlı cihazlardır. Baca sistemi aksesuarları ile (modül bağlantı kelepçesi, duvar sabitleme kelepçesi, duvar ve ana taşıyıcısı) bina dışından montajı yapılabildiği gibi aynı zamanda mevcut yapı içerisinde baca montajı da yapılabilmektedir. Yan yana konulmuş duvar tipi yoğuşmalı ısıtma cihazlarından meydana gelmekedir.Yoğuşmalı ısıtma sistemlerinde geliştirilen üstten aşağıya doğru üflemeli oransal yakma yöntemiyle %97 oranında yanma verim elde edile bilmektedir.