Ataşehir Baca Havalandırma

ataşehir baca havalandırma , paslanmaz baca sistemleri

Baca; yanma sonucunda açığa çıkan zararlı atık gazları güvenli bir şekilde atmosfere atmaya yarayan bir tahliye sistemidir.

ic mekanlarda yanma sonucunda açığa çıkan zararlı gazları yaşam mahallinden uzaklaştırmak icin baca yapma zorunluluğu doğmuştur. Binalarda mevcut klasik tuğla bacaların geniş kesitli olmaları ve ısı izolasyonundan yoksun bulunmaları nedeniyle; ısı kaybına uğrayan baca gazları icindeki su buharı (pratik olarak 1m³ doğalgazın yanmasından 1,5 kg su buharı) daha bacayı terk etmeden yoğunlaşarak suya dönüşmektedir. Yoğunlaşan su, baca icindeki kurumla birleşerek kış sezonu gibi kısa bir sürede bacanın geçtiği daire ici duvarlardaki boyalar, kaplamalar ve duvar kâğıtlarında yağlı leke olarak kusmaktadır. Aynı zamanda baca gazlarında bulunan azot oksitlerle birleşen su, bina icinde kötü kokulu ve sağlığa zararlı asidik ortamların oluşmasına yol açmaktadır. Oluşan asit, tuğla bacayı çürüterek baca çökmelerine neden olmaktadır. Hepsinden önemlisi bacadaki yoğunlaşma, kazandan istenilen verimin alınamayıp verimsiz çalışmasına neden olur.
Zamanla baca teknolojisinde büyük gelişmeler olmuştur. Değişik yakıtlarında kullanılmaya başlaması ile her yakıt türü icin farklı baca sistemi gerekmiştir. Günümüzde katı, sıvı ve gaz yakıtlar icin ayrı baca sistemleri bulunmaktadır.
Bu yüzden; Yüksek sıcaklıklara dayanıklı olan AISI 316L kalitede paslanmaz çelik bacalar, baca tutuşmalarına, baca dış duvarlarına sızan isli nem kusmalara, baca icinde ve çevrede zararlı asidik ortamların oluşmasına ve de kazanın verimsiz yanmasına engel olurlar. Özellikle son yıllarda jeneratör baca uygulamalarında çift cidarlı susturucu özelliğe sahip yüksek ısılara dayanımı olan, uzun yıllar işletmenin yükünü kaldırabilecek kaliteli baca imalatı kabul görmüş jeneratör firmalarının ve kurumsal müşterilerinin vazgeçilmez çözüm ortağıdır.
BACA SİSTEMLERİ
-Paslanmaz çelik, galvaniz, krom ve alüminyumdan imal edilerek tek cidarlı çift cidarlıveya Desteksiz Kendini Taşıyan baca (yalıtımlı)0,5-2 mm arası sac kalınlığında her tür ve çapta baca Tasarımı, imalatı ve montajı

Doğalgaz Bacası ve Kanalları imalat-montajı
Katı YakıtBacaları imalat-montajı
Kombi Bacaları İmalat-montaj
Kazan Bacaları imalat-montaj
Jeneratör Bacası imalat-montajı
Kojenarason Bacası imalat-montajı
Sanayi Bacası İmalat-montaj
Havalandırma Bacaları imalat-montaj
Kalorifer Bacası imalat-montajı